+38

+38 (066) 519 5757
+38 (093) 463 5757 

Таунхаус або дворівнева квартира? Плюси і мінуси

Останнім часом у жителів міст все частіше з’являється бажання придбати житло, яке задовольнить їх потреба в самоті, повноцінний відпочинок і відновлення сил після активного робочого дня. Разом з тим, обираючи нерухомість, покупці хочуть залишатися мобільними, раціональними та йти в ногу з часом. Адже покупка житла це не тільки життєва необхідність чи вигідна інвестиція, це також джерело естетичного і морального задоволення. Тому нестандартні дворівневі квартири і таунхауси набувають особливої ​​популярності. Тепер постараємося розібратися в перевагах і можливих недоліках даного виду житла, що допоможе зробити правильний вибір.

Отже, почнемо з огляду таунхаусів. Таунхауси- це малоповерхові будівлі, які включають в себе кілька квартир / секцій. Квартири в будинках, як правило, мають кілька рівнів. У кожної квартири в таунхаусі є власний вхід, тобто, загального під’їзду у таких будинків немає. Іншими словами, таунхаус – це щось середнє між квартирою та окремим будинком. Як правило, вони мають невеликий задній дворик, який в середньому займає 1,5-2,5 сотки. Вихід на ділянку найчастіше розташований в кухні-вітальні, що дозволяє комфортно зустрічати світанок з чашкою кави на терасі, а також розслабитися після робочого дня на природі. На таких ділянках легко облаштовується клумба, річний городик для зелені, зона барбекю і місця розваг для дітей. Плюсом такого заднього дворику однозначно є те, що це не вимагає особливих фізичних, часових і матеріальних витрат. Разом з цим він забезпечує потребу людини в проведенні часу з сім’єю і друзями на природі, перемиканні виду діяльності з розумового на фізичний, що допомагає ефективно зняти стрес, враховуючи прискорений темп життя. Таунхауси найчастіше мають закриту територію, що охороняється, доступ до якої мають тільки мешканці комплексу. Концепція і дизайн містечка, створена забудовником, об’єднує людей зі схожими смаками та інтересами. Невелика кількість сімей в будинках дозволяє знати всіх жителів “в обличчя” і сприяє набуттю нових друзів. Найчастіше таке житло приваблює молоді сім’ї з дітьми, тому вашій дитині однозначно знайдеться компанія для ігор і проведення часу. В’їзд на територію буває як загальний, так і окремий для кожного будиночка. У зв’язку з цим з’являється ймовірність того, що сусіди можуть змінити загальний вигляд / дизайн своїх воріт, побудувати, наприклад, навіс, який не буде відповідати загальній концепції будівлі. На щастя, це досить рідкісний випадок, але його вагомість дозволяє віднести це до мінусів проживання в таунхаусі. На окрему увагу заслуговує питання технічного обслуговування території та будівлі. Жителі, в основному, беруть ініціативу в свої руки, обираючи спосіб і метод, який дозволить зберегти територію в належному порядку. Але, на щастя, останнім часом все частіше забудовники стали забезпечувати технічне обслуговування котеджних містечок і після здачі їх в експлуатацію. Що стосується таких комунікацій як водопостачання і каналізація, то в залежності від місця розташування вони можуть бути як центральні так і індивідуальні, що ставить таунхауси і квартири в практично рівні умови. Підводячи підсумки, маємо наступні переваги проживання в таунхаусі:

* Наявність особистої вхідної групи;

* Свою невелику ділянку;

* Віддаленість від міської метушні;

* Невелика кількість сусідів;

* Безпека;

* Раціональна площа;

* Доступна ціна будинку.

З недоліків можна виділити наступні моменти:

* Владнання питань з технічним обслуговуванням території та будинків;

* Можливі розбіжності думок в облаштуванні з сусідами;

* Витрати на опалення будинку можуть бути трохи вище витрат на опалення квартири;

* Можлива віддаленість від головної інфраструктури міста (в порівнянні з багатоквартирними будинками).

Якщо можливі недоліки проживання в “квартирі на землі” змушують Вас задуматися, тоді як альтернативу можна розглянути дворівневі квартири. За ціновою політикою вони практично не відрізняються від таунхаусів, мають різні варіанти площ і планувань. Альтернативою власної ділянки може послужити тераса на даху, де також можна організувати зону відпочинку для сім’ї та гостей. У той же час, якщо у вас маленькі діти, тераса навряд чи замінить особистий задній дворик, на якому діти можуть безпечно гратися самі. В такому випадку необхідно буде подбати про її облаштування для безпечної експлуатації.

Дворівнева квартира може задовольнити потреби любителів нестандартних планувань і стилів, сімей з дітьми. Завдяки різним рівням кімнати знаходяться далеко один від одного, що дозволяє з легкістю займатися своїми справами різних поколінь. Так як квартири займають два останні поверхи будинку, додатковим плюсом є вид з вікон, чистота повітря в порівнянні з нижніми поверхами.

Очевидною перевагою квартири є відсутність необхідності вирішення питань з прибудинковою територією і комунікаціями.

Як правило всі комунікації центральні, а будинок обслуговує або приватна обслуговуюча організація, або ОСББ. Купівля дворівневої квартири подарує відчуття проживання в приватному будинку, при цьому не віддаляючись від усіх переваг міської інфраструктури. В іншому витрати на обслуговування як таунхаусу, так і дворівневої квартири істотно не відрізняються.

Підводячи підсумки, можна сказати що обидва варіанти житлової нерухомості варті уваги, мають багато переваг і незначні недоліки. Вибір таунхаусів і дворівневих квартир на даний момент дуже великий, завдяки чому кожен покупець має прекрасну можливість придбати нерухомість відповідно до особистих вподобань.

Поділіться цим
country.ua