+38

+38 (066) 519 5757
+38 (093) 463 5757 

Нерухомість вільного планування: всі за і проти.

Всього кілька років тому з’явилися квартири вільного планування, які були недорогими і дозволяли власникам самим моделювати простір. Цей вид нерухомості перекочував і на заміську малоповерхову забудову: будинки, дуплекси і таунхауси. Чому це стало настільки популярним?

В першу чергу це ціна питання, адже забудовник витрачає кошти тільки на коробку, виділяючи зони кухні та санвузли. Там проходять вентиляційні канали та комунікації, що вимагають ізоляції.

З іншого боку, купуючи коробку, ми не уявляємо собі кількість додаткових витрат на зведення міжкімнатних стін, виконання чорнових і чистових робіт, розводку по точкам електрики, сантехнічних труб і підключення до газової магістралі. Кошти, які вам доведеться викласти за все це, навряд чи будуть нижче, ніж, якби ви купили вже готовий будинок. Плюси покупки будинку вільного планування хороші тим, у кого обмежений бюджет і облаштування будинку планується в кілька етапів. Наприклад, ви купили будинок, заробили грошей, поставили стіни за власним проектом, зробили обробку і так далі.

Також плюс купівлі житла вільного планування в тому, що за законодавством, вам не потрібно збирати дозвільну документацію на встановлення міжкімнатних стін, бо це не несучі стіни і будь-які рухи не порушать цілісність конструкції будівлі.

Квартири вільного планування великих просторів від 200-300 квадратних метрів можна розділити взагалі на кілька житлових квартир. Або зробити колівінг, де одна на всіх кухня, велика кімната відпочинку і кілька окремих кімнат з санвузлами, подібний вид нерухомості особливо популярний в Європі. Інвестуючи в подібні проекти, ви швидше зможете відбити вкладення і почати заробляти, здаючи їх в оренду.

Зараз сегмент квартир «open space» в основному презентують на ринку як вид елітної нерухомості, пропонуючи клієнтам готовий моноліт, з панорамним склінням і закладом комунікацій. Щодо нормативної документації, то квартири відкритого простору першого власника продаються, як великі однокімнатні квартири, або ж виділяються житлові зони і підсобні приміщення, біля яких і належить облаштовувати далі своє житло. Також при зведенні додаткових стін, ви надалі втратите квадратні метри, зазначені при первинній реєстрації. Але якщо у вас є мрія жити у власноруч сконструйованому житлі, у вас своє бачення чітких зон відпочинку і роботи, ніякі додаткові витрати і можливі бюрократичні проблеми не стануть перешкодою. На ринку нерухомості Ірпінського регіону є варіанти як квартир, так і будинків, таунхаусів і дуплексів вільного планування, наші менеджери допоможуть вам підібрати найоптимальніший варіант житла.

Поділіться цим
country.ua