+38

+38 (066) 519 5757
+38 (093) 463 5757 

Вигідна розстрочка. Реальність чи виверт забудовника

Купівля нерухомості, будь то квартира або будинок, є необхідним і одним з найдорожчих придбань в житті звичайного громадянина нашої країни. В реаліях досить невисоких зарплат і нестабільної банківської системи накопичити необхідну суму виходить не просто. Основним рішенням такої ситуації, є іпотечне кредитування або альтернатива – розстрочка від забудовника. Два цих інструмента дозволяють виплачувати вартість об’єкта нерухомості невеликими сумами протягом тривалого часу. Пропоную провести порівняння і виявити основні відмінності між іпотекою і розстрочкою від забудовника.

Отже, іпотека, в ЄС і США є основним способом придбання нерухомості. Завдяки низьким відсоткам (від 2% до 5%) і тривалим терміном кредитування (до 40 років) практично всі придбання відбуваються якраз через іпотеку. Але якщо повернуться до реалій нашої країни, то на даний момент, ринок іпотеки тільки починає зароджуватися. Є досить невелика кількість банків, які надають іпотеку і в основному видають кредити на житло у забудовників – партнерів. При цьому термін кредитування обмежується 20-ма роками, в рідкісних випадках іпотека можлива до 30-ти років. Процентні ставки коливаються від 14% річних і вище. Крім того, що б банк видав засоби в іпотеку, покупцеві необхідно буде надати значний пакет документів, який підтверджує платоспроможність.

плюси:

– тривалий термін кредитування

мінуси:

– високі процентні ставки

– обмежений вибір нерухомості на яку можна взяти іпотеку

– обмежений вибір банків

– значний пакет документів, необхідний для позитивного рішення банку

Як ми бачимо мінусів в іпотеці більше ніж плюсів. Цей варіант добре підійде для співробітників компаній з «білими» зарплатами. Також іпотека підійде тим хто хоче купити вже готову нерухомість з документами.

Тепер розглянемо прямого конкурента банківської іпотеки – розстрочку від забудовника. Так як банківська система України ще тільки почала виходити з кризи і іпотеку можуть надати невелику кількість банків, то у забудовників немає іншого виходу як надавати власну розстрочку. Ірпінський регіон є лідером за кількістю новобудов в найближчому передмісті Києва. Забудовники таких житлових комплексів як «SKY 2», «Континент», «Lemongrass», «Синергія 3+», «Київський», «Карат», «Контраст 2», «Сяйво 2», «Континент» пропонують розстрочку на вигідних умовах . Якщо взяти в цілому по регіону, то ці умови можна звести до спільного знаменника. Так, у більшості забудовників термін розстрочки до 2-х років, але є і ті хто можуть надати розстрочку до 5-ти років. Як таких процентних ставок, як у випадку з іпотекою, немає. При цьому вартість квадратного метра в споруджуваному об’єкті або загальна ціна вже готового об’єкта збільшиться в порівнянні якби була 100% оплата. 1-й внесок можливий від 30%, а в деяких випадках і від 10% від загальної вартості. В цілому, вартість квадратного метра залежить від терміну розстрочки і величини першого внеску. Так якщо розглядати 1-но кімнатну квартиру на стадії будівництва, то при розстрочці на 1 – 2 роки ціна збільшиться на 1 000 $ – 1 500 $, а 2-х кімнатній на 2 000 $ – 2 500 $. Таким чином переплата за 2 роки складе всього близько 10% від загальної вартості. Також, хотілося б відзначити, що ніяких довідок про доходи забудовник у Вас не зажадає і крім паспорта та ідентифікаційного коду більше нічого не знадобитися.

плюси:

– не велика переплата в порівнянні з іпотекою

– можливі індивідуальні умови розстрочки

– не вимагає збору додаткових документів для підтвердження платоспроможності

– великий вибір нерухомості

– можливість розстрочки вже на готовий об’єкт

мінуси:

– досить невеликий термін надання розстрочки в порівнянні з іпотекою

Варіант розстрочки відмінно підійде підприємцям, які не можуть взяти відразу всю необхідну суму для купівлі  з обороту без шкоди для бізнесу. Людям, які тримають гроші на депозиті і прив’язані до строків видачі. Ті хто продають нерухомість в іншому місті і залежать від терміну продажу. Тим у кого зарплата в «конверті».

Як видно з порівняння розстрочка від забудовника не просто маркетинговий хід, а дійсно пропозиція, яка підійде більшості громадянам як альтернатива іпотеки. А звернувшись до фахівців нашої компанії Ви зможете підібрати найвигіднішу пропозицію в найкоротші терміни.

Поділіться цим
country.ua