+38

+38 (066) 519 5757
+38 (093) 463 5757 

Що вигідніше – будувати чи купувати готовий будинок.

Кожен з нас в певний момент свого життя замислювався про те, що було б чудово жити у своєму власному домі. І як тільки вас відвідала ця думка, ви починаєте прокручувати в голові всі принади такої мрії – відсутність сусідів за стінами, власне паркувальне місце, ділянку землі, яку ви зможете облаштувати на свій розсуд.

У підсумку ви прийдете до двох варіантів вирішення цього питання: купувати будинок або будувати самому.

Звичайно ж якщо у вас зовсім немає досвіду, пов’язаного з будівництвом і проведенням ремонтних робіт, то ви відразу звертаєтеся за допомогою до ріелтора і займаєтеся пошуком того самого будинку, образ якого гріє вам душу.

А якщо все-таки у вас є розуміння, що таке процес будівництва, вам потрібно розуміти з якими проблемами ви можете зіткнутися при зведенні свого власного будинку.

Для початку вам потрібно знайти підходящу ділянку, яка задовольнить вас по всіх параметрах – місце розташування, наявність комунікацій, навколишня природа, правильна геометрична форма і т.д. За покупку ділянок більш докладно в наступних статтях, це окрема тема.

Уявімо, що у Вас вже є хороша ділянка, на якій Ви збираєтеся звести будинок своєї мрії. Що для цього вам буде потрібно?

По-перше, нам потрібно розуміти точно, що ми будемо будувати, з чого ми будемо будувати, схильність на ділянці цього об’єкта, розпланувавши при цьому всі зони відпочинку і зони обслуговування будинку на землі.

Після мозкового штурму і візуалізації ми переходимо до конкретних кроків і дій, які нам потрібно буде зробити.

Отже, ми знайшли потрібний проект в інтернеті, звернулися до архітектора, який підганяє вихідний проект під ваш конкретний запит. Архітектор робить проектну документацію, яка включає в себе – чіткі розміри кімнат, висоту стель, необхідні вентиляційні шахти, комунікації, підводи і висновки і тому інше. І здавалося б все – можна починати будівельні роботи, але тут вступають в силу закони і правила державних служб, які вимагають цей проект затвердити.

Процес створення нового будинку починається з утвердження будівельного паспорта об’єкта, отримати який Ви можете після збору документів і разом із заявою направити в архітектурний відділ місцевого самоврядування. Ви повинні будете підготувати: документи, які підтверджують право власності на землю, схему забудови земельної ділянки, схему розташування земельної ділянки, план-схему 1: 500, креслення майбутнього будинку і документи, що засвідчують особу власника. Цей нескладний процес займе у вас від місяця до трьох. Наступний етап – подача повідомлення про будівництво нового об’єкта в Інспекцію Державного архітектурно-будівельного контролю місцевого самоврядування. Найчастіше розгляду в цій Інспекції проходять в місячний термін, але при неправильному заповненні повідомлення про початок будівельних робіт, якщо в цьому повідомлення будуть незначні помилки, інспекція поверне вам його на доопрацювання і так буде щомісяця до того моменту, поки ви не усунете всі помилки, які , до речі кажучи, з’являються знову і знову при нових подачах. Цей процес може тягнутися місяцями, а то й роками. Але є хороша новина – з моменту першої подачі до Інспекції повідомлення ви можете починати будувати.

І тут Ви переходите до наступного і довгоочікуваного етапу – безпосередньо будівництва. Процес зведення будинку вимагає точності і якості будівництва, оскільки ви будуєте будинок своєї мрії на довгі роки і від того, як ви його побудуєте, буде залежати ваш бюджет на ремонт і обслуговування цього будинку на найближчі десятки років. Для цього вам знадобиться хороша бригада будівельників і контроль якості виконання робіт. Відповідно вам необхідний «своя людина» – виконроб, який буде контролювати і підказувати всі нюанси по будівництву вашого будинку з власного досвіду під час вашої відсутності на будівельному майданчику. Підбір матеріалів, колірна гама, фурнітура, елементи декору, дах, вводи та виведення води, свердловина, каналізація і багато іншого – це все ваша особиста відповідальність при будівництві будинку.

Через деякий час ваш будинок готовий і його потрібно буде вводити в експлуатацію. Процес не складний – підготовлює та подає декларацію про завершення робот в Інспекцію Державного архітектурно-будівельного контролю. Процедура така ж як при подачі повідомлення: помилка – повернення, зауваження по будівництву – повернення до усунення зауваження. Після затвердження Інспекцією декларації ви можете звертатися до реєстраційної служби для отримання прав власності на будинок.

В принципі, в процесі будівництва свого власного будинку немає нічого складного, якщо у вас є багато вільного часу, мотивація для будівництва та гроші. Відсутність однієї з трьох складових тягне за собою довгий процес у часі, а як відомо довгобуди дуже дорого обходяться! Усілякі переробки, доробки та недоліки – «вилазять боком» і тому тягнуть купу грошей на їх усунення.

Отже, підводимо риску – якщо ви збираєтеся побудувати будинок своєї мрії самі – націльтеся морально і фізично (побігати доведеться!) на рік наполегливої праці. Чітко все сплануйте, а тільки потім дійте. Запасіться грошима, все тричі прорахуйте і помножте на два!

Ну а якщо ви не хочете «морочитися» з усіх вищезазначених параметрів – зверніться за допомогою до досвідченого ріелтора, який підбере для вас дюжину варіантів під ваш бюджет і на ваш смак. І вже через місяць ви зможете займатися продумуванням ремонту і створенням затишного сімейного гніздечка.

Поділіться цим
country.ua