+38

+38 (066) 519 5757
+38 (093) 463 5757 

Яку нерухомість вигідно здавати: комерційну або житлову?

Бажаючи убезпечити своє майбутнє, кожен, хто володіє вільними коштами, інвестує їх в найвигідніші проекти. Одним з найбільш популярних видів вкладень є купівля нерухомості з метою здачі її в оренду. Існує два найбільш популярних видів нерухомості: комерційна і житлова. Перший вид нерухомості має цільове призначення під бізнес, а другий виключно для особистих цілей. Який же з цих варіантів найбільш вигідний з точки зору інвестора?

Однозначної відповіді немає, кожен з видів здаваного майна має ряд недоліків і переваг.

Комерційна нерухомість вигідна тим, що часто здається на довший термін, ніж житлова. Але при цьому, не варто забувати, що надзвичайно важливу роль відіграє розташування приміщення. Фасадні частки з окремим входом завжди будуть затребувані на ринку. Але не варто забувати про те, які домовленості у вас будуть з орендарем. Адже комунальні платежі для комерційних приміщень вищі, ніж для житлових. У нашій країні існують стандарти для приміщень, що призначені для занять підприємницькою діяльністю, що істотно звужує коло потенційних клієнтів. Так, наприклад, як вимоги до евакуаційних входів, вентиляції. При покупці місця для комерційної зайнятості ви ніколи не зіткнетеся з підводними каменями, як буває з прописаними в житлі неповнолітніх.

У житлових будинках під оренду комерції, як правило, виділяється цокольний поверх, а це означає, що існує ризик усадки будинку, так що можливі розтрати на переобладнання входу. Але, тим не менше, для комерційної нерухомості немає потреби в меблюванні і складних внутрішніх роботах.

Житлова ж нерухомість дуже складно здається без меблів і техніки, що істотно піднімає витрати для повного завершення об’єкта здачі. Найвигіднішими залишаються однокімнатні та двокімнатні квартири, так як дуже рідко перевищують площу у 120 м2. Це обумовлено додатковим податком у разі перевищення норми. З житловою нерухомістю практично неможливі конфлікти з місцевою владою, адже навряд чи хтось із мешканців захоче переобладнати фасад житлової квартири, тим самим викликавши обурення відділу архітектури та містобудування. Пошуки мешканців для квартири, можливо, більш швидкий процес, ніж для приміщення під бізнес, але при цьому не настільки надійний в довгостроковій перспективі.

Для будь-якого придбання важливо правильно обрати район і місце розташування щодо інших будівель, а тут не обійтися без досвідченої людини, яка знає свою справу.

Рішення завжди залишається за Вами, але варто врахувати всі можливі ризики і почати пошук нерухомості, як в своєму районі, так і інших перспективних районах. Важливо ознайомитися з повним пакетом документів і грамотно скласти договір. Пам’ятайте, будь-яка нерухомість – Ваша опора і фінансова подушка безпеки!

Поділіться цим
country.ua