+38

+38 (066) 519 5757
+38 (093) 463 5757 

Оформити нерухомість за оціночною вартістю або реальною

Кожному, хто збирається або планує купівлю або продаж нерухомості, рекомендую прочитати цю статтю. Є кілька варіантів в оподаткуванні придбаного майна, що безпосередньо залежить від експертної оцінки. Ця процедура являє собою незалежну оцінку вартості майна, яку виносить компетентний фахівець.

Почнемо з того, чи обов’язкова експертна оцінка? Якщо так, то навіщо?

Чинне законодавство України передбачає обов’язкову оцінку майна при його відчуженні (купівлі-продажу,  даруванні і так далі). Звичайно, є винятки з правил, коли оцінка майна не потрібна, наприклад, при даруванні родичу 1-го і 2-го ступеня споріднення, але зараз не про це.

Які податки утримуються при купівлі квартири?

Жоден нотаріус не погодитися оформити угоду без експертної оцінки. Це обов’язково для справляння державного мита, яке безпосередньо залежить від суми зазначеної експертом у відповідному документі.

Якщо ви продавець, який володіє майном більше трьох років і протягом календарного року не мав інших угод із продажу нерухомості, то в цьому випадку податок мінімальний – 1% від ціни на об’єкт, що вказана в договорі, але зауважте, вона не повинна бути нижче , ніж за оцінкою експерта.

А от у випадку, якщо ви володієте нерухомим майном менш ніж три роки, то в цьому випадку податки максимальні:

1% від ціни на об’єкт і так само, як і в попередньому випадку тільки не нижче, ніж оцінка експерта;
5% податок на дохід;
1,5% військовий збір.
У підсумку, замість 1%, ви платите 7,5% від вартості житла, що продається.

Податки утримуються і з покупця. А саме 1% від ціни придбаного об’єкта нерухомості до Пенсійного фонду.

Тобто експертна оцінка важлива, як для продавця, так і для покупця квартири.

Якщо у Вас все ще, якісь питання, то давайте розглянемо на прикладі.

Припустимо, ви оцінили свою квартиру в 300 000 грн. Ця оцінка на око або за принципом сусід в сусідньому будинку продає однушку за такою ж ціною. Виходить, що з запитуваної Вами суми, необхідно сплатити такі податки: У разі володіння нерухомістю більше трьох років:

300 000 * 1% = 3 000 грн. Або ж в іншому випадку 300 000 * 7.5% = 22 500 грн.

Коли ж виникає дисонанс між бажаною і оціночною вартістю об’єкта?

Коли справа стосується новобудов, то як показує практика, ніяких проблем немає. Оціночна вартість особливо не відрізняється від тієї, що вказана в попередньому договорі.

А ось, коли справа стосується вторинного житла, то з’являється безліч суб’єктивних нюансів, вирішити які допоможе фахівець. Експерт складає свою оцінку виходячи не з принципу «як у сусіда», а з реальної вартості аналогічного житла, тобто будинок того ж року побудови, такої ж віддаленості від центру, а ось вкладення в ремонт досить спірний аспект даного питання.

Безумовно обидві сторони зацікавлені в мінімальній оцінці експерта. Але потрібно розуміти, що оцінна вартість не повинна бути сильно заниженою щодо ринку, тому що договір купівлі-продажу буде визнаний недійсним, і ви можете втратити право власності.

Де ж знайти хорошого експерта?

Звертайтеся до нас, в NID Company. Ми співпрацюємо тільки з компетентними оцінювачами нашого регіону і гарантуємо повне дотримання всіх законодавчих норм. Наші клієнти у всіх випадках залишаються задоволені і рекомендують NID Company своїм друзям.

Поділіться цим
country.ua