+38

+38 (066) 519 5757
+38 (093) 463 5757 

Як правильно обрати ламінат?

Як правильно обрати ламінат?
Переживши хвилюючі моменти після придбання квартири, ми занурюємося в клопіткий, але такий необхідний етап ремонту! Підлогове покриття, є основоположною частиною оздоблювальних робіт в силу його активного використання. Завдяки широкому асортименту матеріалу ми маємо можливість обирати, але в силу зносостійкості і дешевизни ми найчастіше купуємо ламінат. При покупці слід враховувати масу критеріїв і нюансів, щоб в подальшому не витрачатися знову. Приміщення, де буде лежати ламінат має бути грамотно оцінено на наявність вологи і інтенсивності експлуатації.

Отже, крок перший, якщо приміщення в цокольному поверсі, то в обов’язковому порядку слід провести грунтовну гідроізоляцію та утеплення. Потім йде вибір підкладки під ламінат. Виробники ламінату в один голос радять натуральну пробкову основу, пояснюючи свою позицію максимальною практичністю матеріалу. Не слід нехтувати і підкладками з полістиролу і пінополіетилену, це більш дешеві матеріали, але і вони  ефективно справляються зі своїм завданням. Під систему теплої підлоги також вибирають пробку або екструдований пінополістирол, ці матеріали завдяки своїй пористості дозволяють підлозі добре прогріватися. Абсолютно кожен виробник ламінату піклується про вологостійкі властивості, тому дошка будь-якого класу просякнута водовідштовхувальними синтетиками. Знову ж, чим вище клас ламінату, тим довше він буде проявляти свої вологозахисні властивості.

Крок другий, – вибір ламінатної дошки, під відповідний тип приміщення: офіс, житлові кімнати магазини або кабінети. Весь ламінат поділений на класи в залежності від зносостійкості: 21,22, 23 і 31,32,33,34. Чим вище клас ламінату, тим він практичніше і довговічніше. Для приміщень, де ходінь вкрай мало, наприклад, комори можна вибрати 21 і 22 класи. Для спалень і гардеробних підійде 23 клас. У кімнатах, де відбувається інтенсивне навантаження, слід використовувати 31 і 32. Для офісів, шоу-румів, холів, іноді кухонь, використовують 33І 34 класси.Следует взяти до відома, що товщина ламінату визначає ударостійкість дошки. На даний момент на ринку існує п’ять типів дощок, які йдуть по 6,7,8,10, 12 мм.товщиною

Крок третій, правильне укладання ламінату, від якого залежить термін експлуатації. У житлових і підсобних приміщеннях досить стелити дошку товщиною 6, 7 і 8 мм., В офісних приміщеннях, приймальнях і холах можна зупинитися на 10 або 12. Важливо також зіставити площу приміщення і товщину ламінатної дошки, для того щоб згодом не було «цокання» і скрипу. Чим тонше дошка і більше приміщення, тим відчутніше буде тріск статі, тому на велику площу слід укладати ламінат товстіший.Рабочі часто пропонують заощадити і укласти під тонкий ламінат спінений поліетилен, щоб погасити шум, але з часом при інтенсивній ходьбі ламінат все одно просяде і скрип посилиться. Тому краще слідувати рекомендаціям виробника і коректно обирати клас ламінату. Термін експлуатації дошки залежить від маси складових, але головною все ж є марка ламінату,яка  зарекомендувала себе на ринку і перевірена роками.

Поділіться цим
country.ua